TRÓJCY  PRZENAJŚWIETSZEJ  22.05.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 2. Jutro przypada 23 dzień maja. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy na wspólną adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17.00.
 3. Również jutro o godz. 17.00 w świetlicy Antoninek odbędzie się zebranie rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie w Pieckach
 4. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. Dzieci w strojach pierwszokomunijnych zapraszamy na tzw. Biały Tydzień w dni powszednie do piątku o godz. 18.00.
 5. W najbliższy czwartek 26 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy, w stałych miejscach. W tym roku pójdziemy tradycyjną trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską. Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu przy kościele. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek i wtorek  po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
 6. Kolejna katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym czasie mają przyjąć sakrament chrztu św. w najbliższy piątek o godz. 19.00.
 7. W sobotę odbędzie się pielgrzymka do miejsc związanych z chrztem Polski. Nie ma już wolnych miejsc. Wyjazd o godz. 7.30.
 8. Nabożeństwa Majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00, w niedziele tylko po Mszy św. wieczornej.
 9. W niedzielę za tydzień  Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę na obiady dla dzieci w szkole i organizację kolonii, w których będą uczestniczyć m.in. dzieci z Ukrainy.
 10. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.
 11. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Paweł Łąpieś, l. 21, ul. Ugory, śp. Piotr Wolski l. 55, ul. Narcyzowa, śp. Henryk Piskorski, l. 66, ul. Zbożowa, śp. Tadeusz Szamot, l. 77, ul. Niedźwiedzia. Wieczny odpoczynek…