TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  26.05.2024

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

  1. Wczoraj nasz parafianin Szymon Stawicki w toruńskiej katedrze o godz. 10.00 otrzymał święcenia kapłańskie. Mszę św. prymicyjną w naszym kościele odprawi dzisiaj o godz. 13.30. 
  2. Do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00. Dzisiaj po Mszy św wieczornej.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa od soboty odprawiamy w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45.
  4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.00 odmówimy różaniec następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
  5. W najbliższy czwartek 30 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Pójdziemy tradycyjną trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach. Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu przy kościele. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 13.30 i na Barbarce. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba we wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
  6. W piątek w związku z oktawą Bożego Ciała nie obowiązuje post ścisły.
  7. Muzeum Pamięć i Tożsamość zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Dzień Dziecka w sobotę 1 czerwca od godz. 11.00 do 18.00. Przygotowano wiele atrakcji, wstęp bezpłatny dla wszystkich. Więcej informacji na plakacie na naszej stronie internetowej.
  8. Zapraszamy na wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca do Chełmna 3 lipca o godz. 9.00. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym. Natomiast parafia Miłosierdzia Bożego zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę Żywego Różańca do Częstochowy w dniu 1 czerwca. Bliższe informacje w gablocie.
  9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Tygodnika Niedziela.