TRÓJCY  PRZENAJŚWIETSZEJ  31.05.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
 2. Na ostatnie nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj po wieczornej Mszy św.
 3. Dzisiaj Mszą św. o godz. 12.30 w toruńskiej Katedrze rozpocznie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie głównymi ulicami Torunia.
 4. W najbliższy czwartek 4 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy, w tradycyjnych miejscach. W tym roku pójdziemy tradycyjną trasą ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską. Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu przy kościele. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Tradycyjnie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek i wtorek  po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
 5. Młodzież, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania, jak również i tych którzy szukają swojego miejsca w Kościele, zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.30
 6. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa od jutra codziennie o godz. 17.45 i w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.
 7. Na prośbę rodziców podajemy oficjalne terminy I Komunii św. dzieci klas 3 w roku 2016. Szkoła Podstawowa nr 9 i Zespół Szkół Muzycznych tradycyjnie w 3 sobotę miesiąca maja czyli 21 maja. Tydzień później w sobotę 28 maja Szkoły Salezjańskie.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii, Gruzji oraz Turcji Wschodniej od 23 września do 4 października oraz wyjazd do Lednicy na XIX Spotkanie Młodych, które odbędzie się 6. czerwca br. Zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 9. Akcja Katolicka organizuje kolonie letnie w Bachotku dla dzieci z ubogich rodzin oraz dzieci z Ukrainy. Bóg zapłać za ofiary zebrane na ten cel przed tygodniem w kwocie 3326 zł. Od dzisiaj  rozprowadzać będziemy także bilety – cegiełki na koncert charytatywny „Dzieciom Ukrainy”, który odbędzie się w niedzielę 14 czerwca.
 10. W niedzielę za tydzień Święto Dziękczynienia. Po Mszach św.  w całej Polsce będzie można złożyć ofiarę na budowę świątyni Opatrzności bożej w Warszawie.
 11. Kustosz Bazyliki Katedralnej ks. prał. Marek Rumiński zaprasza na  obchody 80. Rocznicy nadania tytułu Bazyliki Mniejszej kościołowi katedralnemu. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 18.00.
 12. Księża Michalici zapraszają na XXI Dzień Dziecka Michayland 2015. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 następnie atrakcje w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 13. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.