TRÓJCY ŚWIĘTEJ  16.06.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. W dzisiejszą uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się czas spowiedzi św. wielkanocnej.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
  3. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w świętowanie XXI Wrzosowego Festynu św. Antoniego oraz naszego parafialnego odpustu. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy natrudzili się w przygotowanie tych uroczystości przede wszystkim p. Hannie Szefler i Jackowi Łangowskiemu, którzy koordynowali wszystkimi  przygotowaniami do Festynu. Dziękujemy zespołom, instytucjom działającym na Wrzosach, sponsorom i ofiarodawcom.
  4. Nasza świetlica Antoninek organizuje kolonie letnie. Wśród wypoczywających będzie grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. Dzisiaj przed kościołem Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę ofiar przeznaczonych na ten cel.
  5. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy jak co roku przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.
  6. W najbliższy czwartek 20 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.30, 9.00, 10.30. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Wyruszymy ulicami: św. Antoniego, Wrzosową, Lisią i Szosą Chełmińską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach.  Procesja zakończy się błogosławieństwem eucharystycznym przy czwartym ołtarzu przy kościele. Bezpośrednio po procesji zostanie odprawiona Msza św. ok. godz. 12.30. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Zachęcamy do włączenia się sąsiadów w prace przy budowie ołtarzy. Dzieci pierwszokomunijne w tym dniu prosimy również o udział w procesji w strojach pierwszokomunijnych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w poniedziałek  i wtorek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. W zakrystii prosimy o składanie płatków kwiatów do sypania podczas procesji. Przez całą oktawę odbywać będziemy procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła.
  7. Centrum Integracji Społecznej przy ul. Stokrotkowej zaprasza na warsztaty pt.  „Odnaleźć siebie w późnej dorosłości” dla osób 65+, podczas, których seniorzy poznają formy spędzania wolnego czasu i nauki, nauczą się jak radzić sobie ze stresem oraz odbędą się warsztaty biograficzne: „Mój bilans – moja historia”. Zajęcia zaczynają się od 02.07 i odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek (15.30-17.30) oraz wybrane soboty (10.00-12.00 na Barbarce) w m-cach lipiec, sierpień.  Podczas każdych zajęć zapewniona będzie przerwa kakaowa i poczęstunek. Więcej informacji w siedzibie CISTOR-u.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.