UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA 25.11.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywana dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy okres Adwentu.
Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 został poświęcony opłatek wigilijny. Można go będzie odbierać w biurze parafialnym od jutra. Opłatek będzie dostępny w biurze parafialnym także we wszystkie niedziele Adwentu. Przyjęcie poświęconego opłatka jest wyrazem naszej wspólnoty z parafią. Ofiary składane przeznaczymy na dalsze prace w naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że parafia nikogo nie upoważniła by w jej imieniu roznosił opłatki do domów.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy zbiórkę darów dla najuboższych naszych parafian z okazji Bożego Narodzenia. Tradycyjnie przy ołtarzu św. Joanny zostanie ustawiony kosz, w którym można składać swoje upominki. Jednocześnie w tym dniu Akcja Katolicka zbierać będzie ofiary pieniężne na dofinansowanie dzieł charytatywnych naszej parafii w tym obiadów dla dzieci w szkole.

W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszą sobotę grudnia. O godz. 8.00 odmówimy wspólnie Różaniec, a następnie o godz. 8.30 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych.

W sobotę 1 grudnia w kościele oo. Redemptorystów z udziałem pielgrzymów z całej Polski o godz. 12.30 rozpocznie się uroczystość dziękczynna z okazji XXI – lecia Radia Maryja.

W piątek w liturgii Kościoła wspominamy św. Andrzeja Ap. – modlić się będziemy za naszego bp. Andrzeja Suskiego okazji jego imienin.
Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela, a w nim o zakonach klauzurowych, jak ważne jest chrześcijańskie wychowanie, o artyście Leonardzie Torwircie, który namalował wędrujący obraz Matki Bożej Częstochowskiej, o pielgrzymce Radia Maryja do Rzymu, o marszu niepodległości i jak zwykle wiele informacji i porad z różnych dziedzin.