V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  03.05.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą środę o godz. 17.00. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa, a o godz. 18.00 Msza św w intencji Róży Rodziców modlących się za swoje dzieci.
  3. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
  4. Nowa edycja kursu: Szkoła dla Rodziców i Wychowawców rozpocznie się w piątek 8 maja o godz. 16,00. Szczegóły w gablocie przed kościołem
  5. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na pokrycie kosztów ostatnich parafialnych inwestycji oraz dalsze prace w naszej parafii. Rozpoczęliśmy doprowadzenie wody bieżącej na teren naszego cmentarza. Po zakończonych inwestycjach na cmentarzu zostanie naprawiona alejka z kostki polbrukowej.
  7. Antoninek organizuje wycieczkę do Górzna w dniach 30-31 maja. Koszt 40,00 zł. Zapisy w Antoninku.
  8. V Toruński Marsz Rotmistrza Pileckiego odbędzie się w najbliższą sobotę 9 maja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w kościele garnizonowym,  a następnie przemarsz do Pomnika Żołnierzy Wyklętych. Bliższe informacje na plakacie.
  9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy także dzień solidarności z cierpiącymi z powodu trzęsienia ziemi w Nepalu. Po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć swoją ofiarę na ten cel. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do biskupów diecezjalnych napisał: „Kościół Katolicki w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami żywiołu. Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też wsparcie osób poszkodowanych, w tym szczególnie pomoc dla wszystkich cierpiących w szpitalach pozbawionych podstawowych środków medycznych” .
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę.