V  NIEDZIELA WIELKANOCNA  24.04.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka dzisiaj po Mszach św. we wszystkich parafiach Diecezji Toruńskiej zbiórka na pomoc dla  Ukrainy. Konflikt na Ukrainie trwa od listopada 2013 roku. W wyniku trudnej sytuacji wielu mieszkańców Ukrainy zostało pozostawionych bez pomocy i środków do życia. Ojciec Święty liczy, że wspólnoty parafialne w duchu braterskiej miłości wielkodusznie odpowiedzą na Jego apel.
  2. Na prośbę rodziców podajemy terminy I Komunii św. w roku 2017. Dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 9 – w sobotę 13 maja, Szkoła Muzyczna – w sobotę 20 maja, Szkoła Salezjańska – w sobotę 27 maja.
  3. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Rzymu na kanonizację Matki Teresy z Kalkuty w dniu 4 września oraz na Maltę śladami św. Pawła Apostoła od 19 do 26 października. Organizujemy również pielgrzymkę do miejsc związanych z chrztem Polski. Odwiedzimy m.in. Poznań, Gniezno, Lednicę oraz Ostrów Lednicki, gdzie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne w miejscu chrztu Mieszka I. Koszt 40 zł.  Bliższe informacje w biurze parafialnym i na stronie internetowej.
  4. Przy ołtarzu św. Joanny została wyłożona Księga Pamiątkowa, do której prosimy wpisywać, prośby, podziękowania i świadectwa związane z kultem świętej Joanny Beretty Molla. Nie ma potrzeby podawania swoich danych personalnych. Księga będzie świadectwem ciągle rozwijającego się kultu świętej w naszym kościele.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę.
  6. Odeszli do Pana w minionym tygodniu: śp. Renata Sadowska, l. 47, ul. Sarnia, śp. Łucja Wolska, l. 83, ul. Narcyzowa, śp. Czesław Dąbrowski, l. 87, ul. Chabrowa. Wieczny odpoczynek…