V NIEDZIELA WIELKANOCY  02.05.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Wczoraj w Diecezji Toruńskiej rozpoczęła się peregrynacja obrazu Świętej Rodziny. Do naszej parafii obraz przybędzie dzisiaj o godz. 18.00 i pozostanie do wieczora 3 maja. Mszy św. dzisiaj o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Suski. Nawiedzenie to okazja do modlitwy i refleksji o małżeństwie i rodzinie. Program peregrynacji znajdziemy w Nauczycielu Ewangelii i na stronie internetowej. Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na Wieczór Pojednania, na który się złożą:  Liturgia Pokutna, wystawienie Najświętszego Sakramentu, rachunek sumienia, ze szczególnym uwzględnieniem grzechów przeciwko miłości i jedności małżeńskiej i rodzinnej. W tym czasie kapłani będą posługiwać w konfesjonale.
  2. Jutro 3 maja uroczystość Królowej Polski i drugi dzień nawiedzenia. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 czuwanie Domowego Kościoła, a o godz. 17.00 Msza św. na pożegnanie obrazu, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
  3. W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  4. W środę o godz. 17.30 różaniec i Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
  5. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca. 
  6. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny modlić się będziemy w ciszy, a o 17.30 spotkają się Margeretki by modlić się za kapłanów i o nowe święte powołania do Służby Bożej.
  7. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. To także dzień, kiedy myślimy o misjach i misjonarzach. Po mszach św. można złożyć swój dar.
  8. W przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza. W tegorocznych planach inwestycyjnych chcielibyśmy ogrodzić cmentarz i rozpocząć procedurę uzyskania pozwolenia na jego użytkowanie. 
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii. W zakrystii można nabyć z okazji peregrynacji obrazy Świętej Rodziny w cenie 20 lub 6 zł. Na stolikach wyłożone są darmowe pamiątkowe obrazki Świętej Rodziny z modlitwami wydane z okazji peregrynacji w naszej parafii.