V NIEDZIELA WIELKANOCY  19.05.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę po wieczornej Mszy św.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. przeznaczone na dalsze prace w naszej parafii. W tym miesiącu powinny zostać zainstalowane dwa ostatnie witraże po lewej stronie kościoła. Dobiega końca wyposażanie kaplicy w Domu Pomocy Społecznej. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy wykonać ogrodzenie nowej części cmentarza.
  3. Dzisiaj świętujemy XX – lecie działalności naszej świetlicy „Antoninek”. Główne uroczystości to: Msza św. dziękczynna o godz. 13.30 i spotkanie w Diecezjalnym Centrum Dialogu o godz. 15.15.
  4. W czwartek przypada 23 maja. O godz. 17.00 zapraszamy na comiesięczne czuwanie czcicieli św. Ojca Pio.
  5. W najbliższą sobotę w naszym kościele odbędzie się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Salezjańskiej.
  6. Trwają przygotowania do XXI Wrzosowego Festynu św. Antoniego. Oprócz licznych atrakcji przygotowywanych przez organizatorów będzie też możliwość oddania krwi na festynie w tzw. Krwiobusie. W tym dniu w ramach naszego festynu proponujemy akcję rejestracji dawców szpiku. Będzie to także nasz Dzień Dawcy Szpiku. Wkrótce więcej informacji na stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.