V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  04.04.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Dzisiaj w holu naszego domu parafialnego odbywa się charytatywny  kiermasz ciast i innych produktów. Dochód przeznaczony jest na leczenie ciężko chorej naszej parafianki Karoliny. Inicjatywa i przygotowanie kiermaszu pochodzi od rodziny i przyjaciół chorej Karoliny.
 3. Spotkanie Żywego Różańca w najbliższą środę o godz. 17.00.
 4. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią, zapraszamy w najbliższy piątek 8 kwietnia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Goździkowa, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Brzoskwiniowa i Owsiana. Zakończenie na naszym cmentarzu parafialnym ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Droga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.
 5. W najbliższy piątek odbędzie się także tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym. 
 6. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie po Mszy św. o godz. 8.30.
 7. W sobotę 9 kwietnia o godzinie 12.00 odbędzie się krótka zbiórka formacyjna dla Liturgicznej Służby Ołtarza, na tą zbiórkę bardzo proszę, aby w miarę możliwości wraz z ministrantami przybyli rodzice/opiekunowie. Zaprasza opiekun LSO ks. Bartłomiej. 
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św. Szkolne Koło Caritas przed kościołem będzie rozprowadzać palmy, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 po zimowej przerwie wznawiamy regularne odprawianie Mszy św. w kaplicy na Barbarce. Po Mszy św. odprawimy Drogę Krzyżową w lesie na Barbarce, jako ekspiację, za dwukrotne zniszczenie i profanację krzyży postawionych w tym miejscu dla uczczenia męczeństwa mieszkańców Torunia zamordowanych przez Niemców na początku II wojny światowej.
 10. Kolejna akcja mobilnego poboru krwi w przyszłą niedzielę 10 kwietnia od godziny 9.00 do 14.00. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL: dowód osobisty, aplikację mobilną – usługa mTożsamość (elektroniczny odpowiednik dowodu osobistego na urządzeniu mobilnym), legitymację studencką, prawo jazdy, paszport, lub legitymację Honorowego Dawcy Krwi.
 11. W przyszłą niedzielę tradycyjna kolekta gospodarcza na parafialne inwestycje.
 12. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia. Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 13.30.
 13. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Do Niedzieli Palmowej przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych i uchodźców. 
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe do Japonii w wrześniu br. Bliższe informacje na stronie internetowej.
 15. Zachęcamy do kupowania i czytania najnowszego numeru Niedzieli oraz kwietniowego numeru Śladów na Wrzosach.