V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 06.04.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wygłosi je ks. dr hab. Dariusz Kotecki, dziekan WT UMK w Toruniu. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 9.00. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Zapraszamy także wszystkich na dodatkowe spotkania rekolekcyjne poświęcone Biblii w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 8.15 do 9.00 i od 17.15 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary dla Księdza Rekolekcjonisty.
 2. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Skauci, działający przy naszej parafii uruchamiają od kwietnia dwie kolejne jednostki – gromady wilczków dla dziewczynek i chłopców w wieku 9-12 lat. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy dzisiaj po Mszy Świętej o 12.00 na spotkanie informacyjne i prezentację.
 4. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 16.30 w kościele garnizonowym, a zakończenie w toruńskiej Katedrze.
 5. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy również w najbliższy piątek 11 kwietnia. W ub. roku uczestniczyło w niej kilkaset osób. Mamy nadzieję, że również w tym roku będzie nas bardzo wielu. Udział w tej Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Goździkowa, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Brzoskwiniowa i Owsiana. Zakończenie na naszym cmentarzu parafialnym ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Doga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.
 6. Chorych z posługą sakramentalną z okazji Wielkanocy odwiedzimy w najbliższą sobotę. Nowych chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z sakramentami świętymi prosimy zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św. W tym dniu kolekta gospodarcza na dalsze inwestycje w naszej parafii. Tego dnia w czasie Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy naszą Golgotę za kościołem, gdzie została artystycznie wykonana i umieszczona na krzyżu figura Pana Jezusa.
 8. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie od poniedziałku do środy po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9.00, a od czwartku do soboty o godz. 8.30.
 9. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny jeszcze w tym tygodniu stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.
 10. Dzisiaj przed kościołem Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę ofiar na obiady w szkole i inne cele charytatywne.
 11. Przez dwie najbliższe niedziele 6 i 13 kwietnia nasza świetlica Antoninek zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych.
 12. W przyszłą niedzielę 13 kwietnia przed naszym kościołem „Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych” organizuje kiermasz prac wykonanych przez uczestników zajęć – do zakupienia będą dekoracje wielkanocne wykonane przez osoby niepełnosprawne. Cała zbiórka przeznaczona jest na organizację letniego wypoczynku osób niepełnosprawnych.
 13. Nowa część cmentarza parafialnego została otwarta. Poświęcimy ją na zakończenie piątkowej Drogi Krzyżowej. Zgodnie z umową z Urzędem Miasta Torunia, od którego otrzymaliśmy ziemię na cmentarz, nie możemy wcześniej na tym terenie rezerwować miejsc. Dzięki temu miejsc pozostanie nam na długie lata użytkowania. Pochówki będą odbywać się według kolejności zgonów. Więcej informacji na ten temat w najbliższym numerze Nauczyciela Ewangelii.
 14. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
 15. Polecamy prasę katolicką, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.
 16. Jest kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotową do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II. Cena specjalna pielgrzymki 2,5 tys. zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 17. Dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum nr 9 przy ul. Rzepakowej 7/9 serdecznie zapraszają rodziców i uczniów na „Drzwi otwarte”, które odbędą się w czwartek, 10. kwietnia br. o godz. 17:00.