V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  13.03.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze parafialne inwestycje.
 2. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy na kolejną Mszę św. i spotkanie przed I Komunią św. dzisiaj o godz. 14.30.
 3. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 4. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
 5. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym, a zakończenie w toruńskiej Katedrze.
 6. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy również w najbliższy piątek 18 marca. W ub. roku uczestniczyło w niej kilkaset osób. Mamy nadzieję, że również w tym roku będzie nas bardzo wielu. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Goździkowa, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Brzoskwiniowa i Owsiana. Zakończenie na naszym cmentarzu parafialnym ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Doga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.
 7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. W związku z Drogą Krzyżową ulicami parafii nie będzie Wieczoru Uwielbienia.
 8. Również w najbliższy piątek o godz. 21.00 w naszym kościele rozpocznie się II Toruńska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa ponad 40 km, informacje na ulotkach oraz stronie internetowej www.nagid.pl
 9. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 8.30.
 10. Chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z sakramentami świętymi z okazji Wielkanocy prosimy zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii. Odwiedzimy ich w najbliższą sobotę 19 marca.
 11. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św. W tym dniu o godz. 19.00 w kościele pragniemy już po raz drugi zaprezentować Misterium o Męce Pańskiej pt. „Ślad losu” w wykonaniu naszego Zespołu Uwielbieniowego, solistów i muzyków.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 po zimowej przerwie wznawiamy regularne odprawianie Mszy św. w kaplicy na Barbarce. Będziemy je odprawiać do 1 listopada włącznie.
 13. Mężczyźni naszej parafii odprawiają Nowennę do św. Józefa w dni powszednie o godz. 17.30. Uroczystość św. Józefa w najbliższą sobotę.
 14. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Jeszcze w tym tygodniu przy ołtarzu św. Joanny stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.
 15. Przez dwie najbliższe niedziele 13 i 20 marca nasza świetlica Antoninek zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych, z których dochód przeznaczony jest na diecezjalne cele charytatywne. Również Warsztaty Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać swoje prace.
 16. W przyszłą niedzielę ostatnia okazja do złożenia jałmużny postnej na obiady dla dzieci i dzieła charytatywne prowadzone przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 17. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym. Zachęcamy, by już w tym tygodniu skorzystać ze spowiedzi św. podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 8.30 oraz od godz. 17.30 do 18.00.
 18. Księża Salezjanie zapraszają zainteresowanych na Dzień Otwarty Szkół Salezjańskich w najbliższą sobotę od godz. 10.00.
 19. Polecamy prasę katolicką, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.