V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU  22.03.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Zapraszamy do udziału w naszych parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych, które rozpoczynamy w dzisiejszą niedzielę. Nauki rekolekcyjne od jutra wygłosi ks. dr hab. Wiesław Kraiński, oficjał Sądu Biskupiego w Toruniu. Od poniedziałku do środy Msze św. rekolekcyjne o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Chorych i osoby starsze zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 9.00. Udzielimy wtedy sakramentu chorych. Spowiedź św. od poniedziałku do środy od godz. 8.15 do 9.00 i od 17.15 do 18.00. W ostatnim dniu rekolekcji, podczas Mszy św. tradycyjnie zbierane będą ofiary dla Księdza Rekolekcjonisty.
 2. Na drugą część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00.
 3. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00 złożymy przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Informacje na ten temat zostały zamieszczone w poprzednim numerze Nauczyciela Ewangelii, wyłożone są przy ołtarzu św. Joanny oraz na tablicach w głównym wejściu do kościoła. Prosimy, aby osoby składające przyrzeczenia przyniosły świece.
 4. Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej informuje, iż w środę 25 marca 2015 r. o godz. 13.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Św. obrzędowa i przeprowadzony pierwszy pochówek dzieci utraconych – poronionych. Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu do końca grudnia 2014 r.
 5. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
 6. W najbliższy piątek odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami starego miasta. Początek o godz. 17.00 w kościele garnizonowym, a zakończenie w toruńskiej Katedrze.
 7. Jednym z centralnych punktów okresu Wielkiego Postu jest Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii, którą odprawimy również w najbliższy piątek 27 marca. W ub. roku uczestniczyło w niej kilkaset osób. Mamy nadzieję, że również w tym roku będzie nas bardzo wielu. Udział w tej Drodze Krzyżowej będzie wielkim wyznaniem naszej wiary. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, następnie przejdziemy ulicami: Szosa Chełmińska, Kwiatowa, Goździkowa, Fasolowa, Rzepakowa, Słoneczna, Makowa, Zbożowa, Brzoskwiniowa i Owsiana. Zakończenie na naszym cmentarzu parafialnym ok. godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec i lampionów. W tym dniu Doga Krzyżowa w kościele tylko po Mszy św. o godz. 8.30.
 8. Katecheza Paschalna Wspólnot Katechumenalnych naszej Diecezji w najbliższy piątek o godz. 19.30 w naszym kościele.
 9. Chorych z posługą sakramentalną z okazji Wielkanocy odwiedzimy w najbliższą sobotę. Nowych chorych, którzy pragną przyjąć kapłana z sakramentami świętymi prosimy zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa i rozpoczyna się Wielki Tydzień. Obrzęd poświęcenia palm podczas wszystkich Mszy św.
 11. W dni powszednie Droga Krzyżowa odprawiana będzie od poniedziałku do środy po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 9.00, a od czwartku do soboty o godz. 8.30.
 12. Przygotowujemy świąteczne paczki dla najuboższych naszych parafian. Przy ołtarzu św. Joanny jeszcze w tym tygodniu stoi kosz, do którego można składać upominki dla najbiedniejszych. W świątecznym przygotowaniach nie zapominajmy o potrzebujących.
 13. Przez dwie najbliższe niedziele 22 i 29 marca nasza świetlica Antoninek zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych ozdób i dekoracji świątecznych, rozprowadzane będą także świece paschalne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na diecezjalne cele charytatywne.
 14. Trwa okres spowiedzi wielkanocnej. Kartki do spowiedzi są wyłożone na stoliku pod chórem oraz dostępne w biurze parafialnym.
 15. Polecamy prasę katolicką, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz Nauczyciela Ewangelii.