V  NIEDZIELA  ZWYKŁA 07.02.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 1. W poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół.
 2. We wtorek możliwość bezpłatnego skorzystania z porad prawnych na dyżurze prawników i radców prawnych w domu parafialnym od godz. 18.30.
 3. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.  Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 16.30, 18.00.
 5. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a dorosłych na godzinę 18.00.  Wszyscy, którzy pragną codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30.
 6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w czwartek 11 lutego tradycyjnie na godzinę 18.45.
 7. Również w czwartek zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego o godzinie 19.00.
 8. Kolejna Edycja Kursu Przedmałżeńskiego w naszej parafii odbędzie się w dniach 12-13-14 lutego. Zapraszamy wszystkich, którzy zamierzają w najbliższym czasie wstąpić w związek małżeński, a nie ukończyły tego kursu w parafii lub szkole. Rozpoczęcie w piątek 12 lutego po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45 w domu parafialnym. Nie ma konieczności wcześniejszych zgłoszeń.
 9. W sobotę o godzinie 19.00 odbędzie się specjalne spotkanie dla młodzieży chcącej udać się na Światowe Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 10. Dzieci klas III wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30. Prosimy o przyniesienie świec od chrztu św.
 11. Pragniemy, aby w naszej parafii powstał kolejny Krąg Domowego Kościoła Zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne małżeństwa, które pragną pogłębić swoją formację religijną. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 lutego o godz. 11.30 w kawiarence w domu parafialnym.
 12. Również w przyszłą niedzielę tradycyjnie kolekta gospodarcza na ogrzewanie naszego kościoła. Koszt ogrzewania kościoła i obiektów parafialnych w miesiącach zimowych to ok. 10 tys. zł miesięcznie.
 13. Zapraszamy do lektury pism katolickich, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedzielę.