VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  10.05.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
 2. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na pokrycie kosztów ostatnich parafialnych inwestycji oraz dalsze prace w naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada II wtorek miesiąca. Zapraszamy na dyżur radców prawnych i aplikantów od godziny 18.30. W ubiegłym miesiącu w czasie dyżuru z bezpłatnej pomocy prawnej skorzystało ok. 20 osób.
 5. Również we wtorek o godz. 17.00 spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na odpoczynek do Bachotka
 6. W środę przypada 13 maja. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Orlą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.
 7. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00
 8. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwami o uzdrowienie, która zostanie odprawiona w naszym kościele w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 9.30 i 11.30 odbędzie się uroczystość I Komunii św. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.30 w kościele. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.00, a rodziców od poniedziałku do piatku od godz. 17.30 do 18.00.
 10. Antoninek organizuje wycieczkę do Górzna w dniach 30-31 maja. Koszt 40,00 zł. Zapisy w Antoninku.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii, Gruzji oraz Turcji Wschodniej od 23 września do 4 października. Informacje na stronie internetowej, w gablocie parafialnej i biurze.
 12. Nasza Parafia organizuje wyjazd młodzieży do Lednicy na XIX Spotkanie Młodych, które odbędzie się 6. czerwca br. Zapisy od poniedziałku w biurze parafialnym. Koszt – 40 zł. Osoby niepełnoletnie obowiązkowo zgoda rodziców lub opiekunów
 13. W czwartek, 14.05. od godz. 9:00 w Centrum Dialogu przy WSD konferencja biblijna „Przemoc wobec kobiety w Biblii”.
 14. Dzisiaj przeżywamy także dzień solidarności z cierpiącymi z powodu trzęsienia ziemi w Nepalu. Po Mszach św. przed kościołem będzie można złożyć swoją ofiarę na ten cel. Straszliwy żywioł pochłonął kilka tysięcy ofiar śmiertelnych, tysiące osób pozostają bez podstawowych środków do życia. Potrzebna jest zarówno modlitwa, jak też konkretne materialne wsparcie osób poszkodowanych
 15. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.