VI NIEDZIELA WIELKANOCY  09.05.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i godne przyjęcie obrazu Świętej Rodziny.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W tym roku chcemy ogrodzić nową część cmentarza. Otrzymaliśmy wycenę tej inwestycji na ponad 97 tys. zł.
  3. W czwartek 13 maja przypada kolejna rocznica objawień fatimskich. W związku z epidemią nie będzie na razie procesji fatimskich ulicami parafii. Zapraszamy na różaniec w tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 a następnie procesja fatimska wokół naszego kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  6. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Mateusz Starczewski, tutejszy parafianin, dnia 13 czerwca 2021 r. ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wszystkim wiernym poleca się, aby się gorąco modlili za mających otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
  7. Kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii w piątek 21 maja. Fundacja Pomoc Kościołowi w potrzebie z pozyskanych środków wspiera misje w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Więcej informacji na ulotkach w przedsionku kościoła.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, Nauczyciela Ewangelii oraz Misyjny Świat.