VI NIEDZIELA WIELKANOCY  14.05.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze parafialne inwestycje.
  3. W ramach Wieczorów u św. Antoniego zapraszamy w najbliższy czwartek 18 maja o godz. 18.45 na spotkanie z p. Barbarą Momot, która przedstawi sylwetkę Wandy Szuman, Honorowej Obywatelki Torunia. Temat spotkania „Jesteś stróżem brata swego – Wanda Szuman w posłudze potrzebującym”.
  4. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Muzycznej. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do spowiedzi św. według ustalonych terminów, a rodziców od poniedziałku do piątku podczas dyżurów spowiedniczych od 6.45 do 7.00, od 8.00 do 8.30 i od 17.30 do 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się I rocznica dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św.
  6. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Szymon Stawicki tutejszy parafianin, dnia 3 czerwca 2023 r. ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. 
  7. Przygotowujemy XXIII Wrzosowy Festyn św. Antoniego. Impreza każdego roku gromadzi setki mieszkańców osiedla. Ma na celu integrację wszystkich środowisk zamieszkujących toruńską dzielnicę Wrzosy. Przygotowujemy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od ilości zgromadzonych środków zależy to, co uda nam się w tym roku zaproponować uczestnikom. Będziemy wdzięczni, jeśli znajdą się dobrodzieje festynu, sponsorzy i wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób będą chcieli pomóc. Osobą koordynującą wydarzenie jest akolita Jacek Łangowski /tel. 601751550, e-mail: jalangowski@gmail.com W tym roku zaproszoną gwiazdą festynu będzie zespół Bayer Full.
  8. Rada Okręgu zaprasza na otwarte posiedzenie Rady w poniedziałek 15 maja o godz. 18.00 na placu zabaw przy ul. Słowiczej 33.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, który można nabyć w zakrystii.