VI NIEDZIELA WIELKANOCY  17.05.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. Jutro w poniedziałek 18 maja podczas Mszy św. będziemy dziękować za 100. lecie  urodzin św. Jana Pawła II.  Niestety w związku z epidemią nie organizujemy żadnych zewnętrznych uroczystości. Zapraszamy także do osobistej modlitwy przy pomniku św. Jana Pawła II i św. Matki Teresy z Kalkuty i zapalenia symbolicznej lampki.
  3. Kolejny  VIII Wieczór u św. Antoniego będzie transmitowany na kanale YouTube w piątek 22 maja o godz. 19.00. Kontynuować będziemy serię katechez poświęconych Słowu Bożemu. 
  4. Z inicjatywy naszych parafian zapraszamy na codzienne odmawianie różańca w kościele w miesiącu maju o godz. 17.30. Modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin, o ustanie epidemii. 
  5. Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie od poniedziałku do piątku od godz. 9.15 do 10.00 oraz od godz. 17.00 do 18.00. Prosimy o potwierdzenie rezerwowanych Mszy św.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony i wpłacane na parafialne konto. 
  7. W związku z zakazem organizacji zgromadzeń, nie wznawiamy odprawiania polowych Mszy św. na Barbarce. W liście do Kurii Diecezjalnej Toruńskiej Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy pisze: „W świetle rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku do odwołania zakazuje się zgromadzeń organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych. Brak jest zatem możliwości organizowania mszy polowych na wolnym powietrzu, tradycyjnych procesji ulicami miast i wsi podczas zbliżającej się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, procesji wokół kościołów na terenie kościelnym jak i innych procesji liturgicznych wokół kościołów oraz organizowania nabożeństw przy przydrożnych kaplicach i krzyżach, nawet z zachowaniem odległości 2 metrów między poszczególnymi osobami”.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.