VI NIEDZIELA WIELKANOCY 22.05.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
 2. Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. Dzieci w strojach pierwszokomunijnych zapraszamy na tzw. Biały Tydzień w dni powszednie do piątku o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy młodzież z naszej parafii do udziału w spotkaniu młodzieży na ,,Polach Lednickich”, wyjazd jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w dniu 4 czerwca. Informacje na temat wyjazdu w gablocie ogłoszeń na plakacie.
 4. W najbliższą sobotę 28 maja o godz. 10.00 w katedrze świętych Janów
  w Toruniu nasz parafianin diakon Mateusz Starczewski przyjmie święcenia kapłańskie. Mszę św. Prymicyjną w naszym kościele ze specjalnym błogosławieństwem odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału. Polecamy naszego diakona modlitwie naszych parafian.
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. Po raz kolejny z naszej Diecezji wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka odbywać się będzie w sposób tradycyjny zgodnie z ustaloną dla danej grupy trasą w dniach od 4 do 12 sierpnia. Informacje na temat grup i przewodników zostały podane na stronie internetowej pielgrzymka.diecezjatorun.pl w zakładce GRUPY i PRZEWODNICY adres strony znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  Zachęcamy do udziału przez cały czas trwania Pieszej Pielgrzymki lub kilka wybranych dni.
 7. W tym roku zapraszamy na pielgrzymki zagraniczne: w lipcu do Medjugorie i śladami św. Maksymiliana Kolbe w Japonii we wrześniu. Programy na stronie internetowej parafii. Ks. Mariusz Wojnowski zaprasza na pielgrzymkę do Gruzji w lipcu oraz do Jordanii we wrześniu. Więcej informacji i zapisy u ks. Mariusza. 
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.