VI NIEDZIELA WIELKANOCY 26.05.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie do piątku po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę po wieczornej Mszy św.
  2. W najbliższy poniedziałek 27 maja gościć będziemy w naszej parafii Patrycję Talbot, która w latach 90-tych otrzymała łaskę objawień Matki Bożej Strażniczki Wiary w Ekwadorze. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie można wysłuchać w kościele jej świadectwa o tych wydarzeniach i przesłania Matki Bożej. Więcej informacji na stronie internetowej i w Nauczycielu Ewangelii. Fragment orędzia Maryi Strażniczki Wiary dla świata, może być najlepszym komentarzem do odczytanego dzisiaj słowa Księży Biskupów: „Nie lękaj się! Jestem twoją Niebieską Matką, Módl się żarliwie o pokój na świecie, który jest zagrożony. Bardzo Cię kocham moje dziecko. Módl się za kapłanów i zakonników, gdyż szatan chce ich zwieść, to jest jego celem.
  3. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w najbliższy czwartek o godz. 19.00 w plebanii.
  4. W najbliższy piątek 31 maja o godz. 18.00 ks. bp Andrzej Suski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Na spotkania przygotowujące zapraszamy w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada 1 sobota miesiąca. O godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedzimy w tym dniu chorych.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. okazja wsparcia budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  7. VI Charytatywny Koncert dla Ukrainy odbędzie się 4 czerwca o godz. 17.00 w Zespole Szkół Muzycznych. Wystąpią chóry ZSM oraz zespół taneczny „Piątka” ze Szkoły Podst. nr 5. Bilety cegiełki do nabycia przed kościołem po Mszach św. dzisiaj i w niedzielę za tydzień oraz w Szkole w dniu koncertu. Koszt cegiełki – 10.00 zł. Wspieramy w ten sposób letni wypoczynek naszego Antoninka i grupy młodzieży z Ukrainy.
  8. Trwają przygotowania do XXI Wrzosowego Festynu św. Antoniego. Oprócz licznych atrakcji przygotowywanych przez organizatorów będzie też możliwość oddania krwi na festynie w tzw. Krwiobusie. W tym dniu w ramach naszego festynu proponujemy akcję rejestracji dawców szpiku. Będzie to także nasz Dzień Dawcy Szpiku. Więcej informacji w Nauczycielu Ewangelii.
  9. Parafia św. Michała na Rybakach  organizuje w sobotę 1 czerwca XXV Dzień Dziecka Michayland 2019. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 9.00 w kościele, następnie do godz. 15.00 przygotowano wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.

 

Słowo Biskupa Ordynariusza:

 

Drodzy duchowni, osoby konsekrowane i wierni świeccy! Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia!

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, 13 maja 2019 r., w Bazylice św. Piotra w Watykanie ks. prał. Tymon Tytus Chmielecki, kapłan diecezji toruńskiej, przyjął święcenia biskupie. Dla diecezji toruńskiej to radość, ale też wezwanie do modlitwy w intencji misji dyplomatycznej Księdza Arcybiskupa. Przed podjęciem służby jako nuncjusz apostolski w Gwinei i Mali, abp Tymon Tytus Chmielecki, będzie sprawował Mszę Świętą w bazylice katedralnej w Toruniu, w sobotę, 1 czerwca br., o godz. 17.00.

Bardzo serdecznie zaprasza kapłanów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich do uczestnictwa w tej uroczystej liturgii. Księdzu Arcybiskupowi, towarzyszyć będzie podczas wspólnej celebracji Eucharystii m.in. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Niech uczestnictwo we Mszy Świętej w bazylice katedralnej będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za Kościół powszechny, a nasza modlitwa stanie się wsparciem dla pochodzącego z Torunia Księdza Arcybiskupa.

bp Wiesław Śmigiel Biskup Toruński