VI NIEDZIELA ZWYKŁA 12.02.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na ogrzewanie kościoła i budynków parafialnych. Koszt ogrzewania gazowego w miesiącu styczniu wyniósł prawie 12 tys. zł.
  2. W dniach od 14 do 22 lutego o godz. 17.45 zapraszamy do wspólnego odmawiania  „Nowenny do błogosławionego Stefana Wincentego Frelichowskiego kapłana  i męczennika”. W tym  roku będzie nam towarzyszyć następująca intencja: o dar żywej wiary dla  nas i naszych najbliższych
  3. Zapraszamy na kolejne spotkanie, katechezę dla dorosłych  w ramach „Wieczorów u św. Antoniego”. Gościem najbliższego spotkania będzie ks. Bartłomiej Surdykowski, wikariusz naszej parafii, przez kilka lat Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej, a obecnie kierownik Pieszej Pielgrzymki Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. Wygłosi on katechezę zatytułowaną: „Odkryj Eucharystię”. Spotkanie odbędzie się w czwartek  16 lutego 2023 roku o godz. 18.45 w sali pod zakrystią. 
  4. Próba naszej scholii w najbliższą sobotę 18 lutego o godz. 10.00. Zapraszamy chętne dzieci do wstąpienia do naszej scholii. 
  5. Zbiórka dla Służby Liturgicznej Ołtarza odbędzie się 18 lutego o godz. 12.00 w salce pod zakrystią wejście od strony parafialnych garaży.
  6. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich opiekunów odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 lutego o godzinie 13.30 na Mszę Święta i po Niej spotkanie w kaplicy przy naszym Kościele.
  7. Przypominamy, że 27 lutego rusza już po raz 4. w naszej parafii kurs Alpha. Alpha przyciąga chrześcijan pragnących lepiej zrozumieć i pogłębić swoją wiarę. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i wkrótce w Nauczycielu Ewangelii.
  8. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. W naszym kościele możemy się w nią włączyć składając swój dar do skarbony lub koszyków pod chórem.
  9. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

ZAPROSZENIA 

KS. BISKUPA WIESŁAWA ŚMIGLA

 

ZAPROSZENIE NA OBCHODY ROKU KOPERNIKAŃSKIEGO W TORUNIU

Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika, datę powiązano z rocznicą 550. jego urodzin.

Serdecznie zapraszam kapłanów i wiernych świeckich na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski, z okazji obchodów rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, która zostanie odprawiona w niedzielę 19 lutego 2023 roku o godz. 8.30 w Bazylice Katedralnej w Toruniu.

ZAPROSZENIE NA MSZĘ DZIĘKCZYNNĄ ZA POSŁUGĘ BISKUPA NOMINATA ODERA

Dnia 28 stycznia br. Papież Franciszek mianował biskupem gliwickim ks. prał. Sławomira Odera, kapłana diecezji toruńskiej. Serdecznie zapraszam kapłanów i wiernych świeckich na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za posługę dotychczasowego ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej, która zostanie odprawiona w czwartek 16 lutego br. o godz. 16.00 w Bazylice Katedralnej w Toruniu.