VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół.
  2. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 16.30, 18.00.

  4. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a dorosłych na godzinę 18.00. Wszyscy, którzy będą pragnęli codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30.

  5. Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 w przyszłą niedzielę.

  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedziela, w którym znajdziemy wiele aktualnych informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie, o niejasnościach w badaniu katastrofy smoleńskiej, wielkopostny cykl omawiający uczynki miłosierdzia co do ciała, o powstającym w Warszawie muzeum Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego oraz relacje o kierowcy kard. Karola Wojtyły i jego posłudze przyszłemu papieżowi.