VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.03.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

  1. W poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 do 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Jest to tradycyjne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Spróbujmy tak zaplanować czas w te dni, aby chociaż przez parę minut w ciągu dnia nawiedzić kościół.
  2. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu.  Cały ten okres liturgiczny jest wezwaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia, jałmużny, postu i wzmożonej modlitwy. Szczególnymi nabożeństwami Wielkiego Postu są: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 16.30, 18.00. Kolekta w tym dniu to jałmużna postna przeznaczona na cele charytatywne. Przez cały Wielki Post ofiary na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego.
  4. Przez cały okres Wielkiego Postu w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Dzieci zapraszamy na godzinę 17.00, a dorosłych na godzinę 18.00.  Wszyscy, którzy pragną codziennie w Wielkim Poście rozważać Drogę Krzyżową zapraszamy od czwartku w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30.
  5. Parafialny Oddział AK zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
  6. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy w niedzielę za tydzień o godz. 14.30 na Mszę św. i spotkanie.
  7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
  8. Również w przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła i kolejne parafialne inwestycje.
  9. Zapraszamy do lektury pism katolickich, polecamy zwłaszcza Tygodnik Katolicki Niedzielę.