WIELKANOC  17.04.2022

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania świąt a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, całej służbie liturgicznej, wszystkim, którzy posługiwali śpiewem: naszemu chórowi i zespołowi uwielbieniowemu, straży honorowej przy Grobie Pańskim, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów i wszystkim parafianom za udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za korzystanie z sakramentu pokuty. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w Wielkim Poście jako jałmużnę postną: na cele charytatywne, pomoc Ukrainie, na misje i na codzienne utrzymanie parafii. 
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. w DPS i na Barbarce. Kolekta na toruńską katedrę.
  3. W piątek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00
  4. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 8.15 i 17.45.
  5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00. Również tego dnia po Mszach św. w całej Polsce zbiórka ofiar na parafialne i diecezjalne dzieła realizowane przez Caritas. 
  7. Zapraszamy na niedzielne Msze św. na Barbarce, które odprawiamy w niedziele o godz. 13.00 do 1 listopada włącznie.
  8. W tym roku zapraszamy na pielgrzymki zagraniczne do Medjugorie i śladami św. Maksymiliana Kolbe w Japonii. Programy na stronie internetowej parafii. 
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela oraz Śladów na Wrzosach.