WIELKANOC 20.04.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny Kruczyńskiej i Pawła Wieczorka za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, całej służbie liturgicznej, Pani Ani i wszystkim, którzy posługiwali śpiewem: naszemu chórowi i zespołowi uwielbieniowemu, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego i wszystkim parafianom za tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty.
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na remont toruńskiej katedry. Nie ma Mszy św. w DPS i na Barbarce.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 17.45.
  4. W środę przypada 23 dzień miesiąca kwietnia. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Ojca Pio na wspólne czuwanie o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. Tego dnia po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na diecezjalne dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. W tym dniu również przed ołtarzem wystawimy kosz do którego można będzie składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00. Tegoroczne święto zapisze się również w historii jako dzień Kanonizacji Papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. W gablotach przed kościołem informacje o telewizyjnych transmisjach tych uroczystości.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela a w nim interesujące artykuły i specjalny dodatek o papieżu Janie Pawle II. Dostępny jest także  kolejny numer Śladów na Wrzosach.