WIELKANOC 27.03.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych, a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, Panom pełniącym straż honorową przy Grobie Pańskim, całej służbie liturgicznej, zespołowi charytatywnemu Akcji Katolickiej, Pani Ani i wszystkim, którzy posługiwali śpiewem: naszemu chórowi i zespołowi uwielbieniowemu, Panom kościelnym, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów do Grobu Pańskiego i wszystkim parafianom za tak liczny udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za tak liczne w tym roku korzystanie z sakramentu pokuty. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w Wielkim Poście jako jałmużnę postną: na cele charytatywne, na misje i na codzienne utrzymanie parafii oraz złożone przy ołtarzu św. Joanny dary, które pozwoliły przygotować kilkadziesiąt obfitych paczek dla potrzebujących naszej parafii. Wszystkich darów było naprawdę bardzo wiele.
 2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które jutro zbieramy przeznaczone są na dalszy remont toruńskiej katedry. Nie ma Mszy św. w DPS i na Barbarce.
 3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę  miesiąca.
 5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. dla odprawiających I Piątki o godz. 16.30
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia odwiedzimy chorych w  ich domach.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. W tym dniu również przed ołtarzem wystawimy kosz do którego można będzie składać jałmużnę wielkopostną gromadzoną w skarbonkach wielkopostnych. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00.
 8. Zapraszamy na niedzielne Msze św. na Barbarce, które odprawiamy do 1 listopada włącznie o godz. 13.00.
 9. Organizujemy pielgrzymkę Szlakiem Tysiąclecia w dniu 9 kwietnia. Odwiedzimy: Inowrocław, Mogilno, Strzelno, Pakość i Bieniszew. Koszt 35 zł. Zapisy w Biurze parafialnym.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Rzymu na kanonizację Matki Teresy z Kalkuty w dniu 4 września. Bliższe informacje w biurze parafialnym i na stronie internetowej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela. Dostępny jest także  kolejny numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.