WIELKANOC  31.03.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne przygotowania świąt a zwłaszcza: młodzieży pod kierunkiem Joanny i Pawła Wieczorków za dekorację kościoła, ciemnicy i Grobu Pańskiego, całej służbie liturgicznej, wszystkim, którzy posługiwali śpiewem: naszemu chórowi i zespołowi uwielbieniowemu, straży honorowej przy Grobie Pańskim, panu kościelnemu,  organiście, ofiarodawcom i fundatorom kwiatów i wszystkim parafianom za udział w obrzędach i ceremoniach wielkotygodniowych. Przede wszystkim dziękujemy za korzystanie z sakramentu pokuty. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w Wielkim Poście jako jałmużnę postną: na cele charytatywne, na misje i na codzienne utrzymanie parafii. 
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. w DPS i na Barbarce. Kolekta na toruńską katedrę.
  3. Trwa nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele na wspólnej modlitwie spotkamy się od wtorku do soboty o godz. 8.15 i 17.45.
  4. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego – jest to patronalne święto Caritas. W Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach suma odpustowa o godz. 15.00. Również tego dnia po Mszach św. w całej Polsce zbiórka ofiar na parafialne i diecezjalne dzieła realizowane przez Caritas. 
  5. Zapraszamy na Msze św. na Barbarce, które odprawiamy w niedziele o godz. 13.00 do 1 listopada włącznie.
  6. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia od godz. 9.00 do 14.00 przed naszym kościołem kolejna akcja poboru krwi. Osoby oddające krew prosimy o przyniesienie dowodu tożsamości ze zdjęciem.
  7. Na prośbę rodziców informujemy, że I Komunia św. w roku 2025 w naszym kościele tradycyjnie w 3 sobotę maja czyli 17 maja.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć w cenie 10 zł  świąteczny numer tygodnika katolickiego Niedziela, Na stoliku z prasą z kolei polecamy Ślady na Wrzosach.