WNIEBOWSTĄENIE PAŃSKIE  02.06.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie obchodzimy Święto Dziękczynienia. W tym roku przebiega pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA WIELKICH PASTERZY św. Jana Pawła II i Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji przed kościołami w całej Polsce przeprowadzona będzie zbiórka do puszek. Środki przeznaczone są na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej, która jest Wotum wdzięczności Narodu Polskiego dla Opatrzności Bożej za odzyskaną wolność. W naszym kościele na ten cel możemy złożyć ofiarę do koszyków przy wejściach do kościoła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.
  4. W pierwszy czwartek od godz. 17.30 modlitewne czuwanie Margeretek, a po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
  5. W I piątek dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00.
  6. VI Charytatywny Koncert dla Ukrainy odbędzie się we wtorek 4 czerwca o godz. 17.00 w Zespole Szkół Muzycznych. Wystąpią chóry ZSM oraz zespół taneczny „Piątka” ze Szkoły Podst. nr 5. Bilety cegiełki do nabycia dzisiaj przed kościołem po Mszach św. oraz w Szkole w dniu koncertu. Koszt cegiełki – 10.00 zł. Wspieramy w ten sposób letni wypoczynek naszego Antoninka i grupy młodzieży z Ukrainy.
  7. W przyszłą niedziele na terenie wokół naszego kościoła od godz. 14.00 zapraszamy na XXI Wrzosowy Festyn św. Antoniego, którego celem jest integracja wszystkich działających na terenie osiedla instytucji. W trakcie festynu występy artystyczne, konkursy, turnieje, loteria fantowa, grill, grochówka i domowe ciasto, także pokazy przygotowane przez policję. Program wkrótce na stronie internetowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z przygotowywanych atrakcji.
  8. Toruński Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w przyszłą niedzielę 9 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. w Katedrze Świętych Janów o godz. 12.30, następnie przemarsz ulicami starego miasta.
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Górce klasztornej w dniu 21 czerwca. Koszt 40 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i Nauczyciela Ewangelii.