WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  08.05.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
 2. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę św. i spotkanie o godz. 14.30.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze prace w naszej parafii.
 4. W tym tygodniu przypada II wtorek miesiąca. Zapraszamy na dyżur radców prawnych i aplikantów od godziny 18.30.
 5. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po wieczornej mszy świętej.
 6. W piątek przypada 13 maja. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Orlą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. Spotykać się będziemy każdego 13 dnia miesiąca, aż do października.
 7. Na wzór pierwotnego Kościoła, który trwał na modlitwie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w najbliższą sobotę o godz. 20.00 do naszego kościoła. Program czuwania obejmuje uroczyste nieszpory wraz z Wprowadzeniem Maryi do Wieczernika, następnie wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą oraz Eucharystia z modlitwą o wylanie Ducha Świętego.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 Mszę św. transmitowaną przez TVP program 2 z krakowskich Łagiewnik odprawi ks. proboszcz Wojciech Miszewski. Zapraszamy naszych parafian, którzy w tym czasie będą w Krakowie na wspólną Eucharystię.
 9. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się kolejny toruński „Marsz dla życia i rodziny”. Zapraszamy wszystkich ceniących wartość ludzkiego życia. Rozpoczęcie w katedrze śś. Janów mszą świętą o godzinie 12.30, następnie radosny przemarsz ulicami naszego miasta.
 10. Organizujemy wyjazd na tegoroczne spotkanie młodych na Polach Lednickich. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Mariusza Ciesielskiego.
 11. W sobotę 21 maja odbędzie się III Toruński Marsz Pułkownika Pileckiego. Zachęcamy wszystkich patriotów do uczestnictwa. Początek w kościele garnizonowym na mszy świętej o godzinie 12.00, następnie przemarsz do pomnika pamięci żołnierzy wyklętych. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.