WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  12.05.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Przeznaczymy je na dalsze parafialne inwestycje.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
 3. Dzisiaj w naszym dekanacie odbędzie się tzw. Procesja gwiaździsta w intencji Ojczyzny. Chętnych, którzy chcieliby w tej procesji uczestniczyć zapraszamy o godz. 16.00 na plac przed naszym kościołem, skąd wyruszymy pieszo z modlitwą różańcową na spotkanie z innymi parafiami dekanatu w kościele Miłosierdzia Bożego na Koniuchach.
 4. W poniedziałek przypada 13 maja, dzień rozpoczęcia objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. następnie z figurą Matki Bożej i z modlitwą różańcową udamy się w procesji fatimskiej ulicami św. Antoniego, Myśliwską, Jelenią, Kruczą i św. Antoniego. Wspólną modlitwę zakończymy nabożeństwem majowym przy kaplicy Matki Bożej. 
 5. Spotkanie Parafialnego Oddziału AK we wtorek 14 maja o godz. 19.00 w plebanii.
 6. Najbliższa zbiórka zużytego i niepotrzebnego  sprzętu elektrycznego w naszej parafii w najbliższy piątek 17 maja. Już dzisiaj warto przejrzeć piwnice i rozmaite składy. Wykorzystane elementy z tej zbiórki zasilą dzieła misyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zużyty sprzęt prosimy dostarczyć  na parking od strony ulicy Wilczej do godz. 13.00 w dniu zbiórki.
 7. W sobotę w dniu 18 maja o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Na czuwanie zapraszają wspólnoty: Domowy Kościół, Idź Dalej oraz Zespół Uwielbieniowy. 
 8. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie  w przyszłą niedzielę 19 maja. Rozpoczęcie w kościele na Mszy Św. o godzinie 13.30.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Muzycznej. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do spowiedzi św. według ustalonych terminów, a rodziców od poniedziałku do piątku podczas dyżurów spowiedniczych od 6.45 do 7.00, od 8.00 do 8.30 i od 17.30 do 18.00.
 10. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Szymon Stawicki tutejszy parafianin, ma otrzymać święcenia kapłańskie. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest przekazać tę informację proboszczowi.
 11. Przygotowujemy XXIV Wrzosowy Festyn św. Antoniego. Impreza każdego roku gromadzi setki mieszkańców osiedla. Ma na celu integrację wszystkich środowisk zamieszkujących toruńską dzielnicę Wrzosy. Przygotowujemy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od ilości zgromadzonych środków zależy to, co uda nam się w tym roku zaproponować uczestnikom. Będziemy wdzięczni, jeśli znajdą się dobrodzieje festynu, sponsorzy i wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób będą chcieli pomóc. Prosimy o informację do proboszcza lub koordynatora festynu p. Jacka Łangowskiego e-mail: jalangowski@hmail.com
 12. Chcemy równie pogratulować 6 naszym ministrantom: Nikodemowi Pawlak, Patrykowi Neumann, Ignacemu Guttman, Szymonowi Szlag, Mikołajowi Wiśniewskiemu, Piotrowi Skoniecznemu, którzy wczoraj otrzymali w Wyższym Seminarium Duchownym posługę Lektora. Życzymy Wam jako wspólnota parafialna wytrwałości i wielu łask na drodze waszego zaangażowania w życie naszej parafii. 
 13. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Toruniu  pod hasłem: WIERNI DZIEDZICTWU JANA PAWŁA II – ZJEDNOCZENI DLA ŻYCIA, RODZINY, OJCZYZNY. Marsz odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 maja, rozpoczynamy Mszą św. w katedrze o godz. 12.30. W czasie Eucharystii odnowimy Przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po zakończeniu Mszy św. w radosnym Marszu przejdziemy przez centrum miasta, Marsz zakończymy na Rynku Staromiejskim. 
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, który można nabyć w zakrystii.