WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  16.05.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj przy ołtarzu eksponujemy odrestaurowaną figurę św. Józefa z naszego starego i nieistniejącego kościoła. Dziękujemy za wszystkie spontanicznie złożone ofiary na ten cel. Z pozostałych środków zostaną odrestaurowane inne sprzęty ze starego kościoła o czym poinformujemy.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  3. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Mateusz Starczewski, tutejszy parafianin, dnia 13 czerwca 2021 r. ma otrzymać święcenia diakonatu. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. 
  4. Kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszej parafii w piątek 21 maja. Fundacja Pomoc Kościołowi w potrzebie z pozyskanych środków wspiera misje w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Więcej informacji na ulotkach w przedsionku kościoła. Sprzęt prosimy składać w czwartek i piątek do godz. 9.00 na parkingu z tyłu kościoła, wjazd z ul. Wilczej.. Potem prosimy już nie przywozić sprzętu.
  5. Z inicjatywy naszych parafian od dzisiaj do 30 maja będą odprawiane Msze św. w intencji ks. bpa Wiesława Śmigla. Harmonogram znajdziemy na stronie internetowej i w gablotce.
  6. Młodzież która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się 23 maja na Mszy św. o godzinie 13.30 i bezpośrednio po niej spotkanie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotem do Portugalii i Hiszpanii od 3 do 10 lipca. W programie m.in.: Fatima, Lizbona, Santiago de Compostela, Porto. Koszt 3190 zł. Informacje i zapisy u ks. Mariusza Wojnowskiego (tel. 508 777 082).
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.