WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  17.05.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Ksiądz Biskup Andrzej Suski mianował ks. Krzysztofa Juchniewicza proboszczem parafii św. Wojciecha w Rogóźnie. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 13.30 podziękujemy ks. Krzysztofowi za jego ofiarną pracę wśród nas. Życzymy mu również obfitych darów w pracy w nowej własnej placówce duszpasterskiej.
 2. Wczoraj w naszym kościele przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na tzw. Biały Tydzień od poniedziałku do piątku na Mszę św. o godz. 18.00.
 3. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
 4. Na wzór pierwotnego Kościoła, który trwał na modlitwie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w najbliższą sobotę takie czuwanie będzie miało miejsce w siedmiu kościołach stacyjnych, w toruńskim Seminarium oraz na Rynku Staromiejskim. Zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w najbliższą sobotę o godz. 20.00 do naszego kościoła. Ok. godz. 22.00 nastąpi przemarsz do katedry Świętych Janów na wspólną Mszę św. z ks. bp. Andrzejem Suskim.
 5. Młodzież, która przyjęła w tym roku Sakrament Bierzmowania, jak również i tych którzy szukają swojego miejsca w Kościele, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. i spotkanie o godz. 19.15.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii, Gruzji oraz Turcji Wschodniej od 23 września do 4 października. Informacje na stronie internetowej, w gablocie parafialnej i biurze.
 7. Nasza Parafia organizuje wyjazd młodzieży do Lednicy na XIX Spotkanie Młodych, które odbędzie się 6. czerwca br. Zapisy od poniedziałku w biurze parafialnym. Koszt – 40 zł. Osoby niepełnoletnie obowiązkowo zgoda rodziców lub opiekunów
 8. Wzorem lat ubiegłych organizujemy kolonie letnie w Bachotku dla dzieci z ubogich rodzin oraz dzieci z Ukrainy. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Akcja Katolicka będzie zbierać ofiary na ten cel. W świetlicy Antoninek należy również odebrać karty kolonijne dla tych, którzy udają się na kolonie.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na rzecz poszkodowanych w Nepalu. Zebraliśmy ponad 8 tys. zł. Przekazaliśmy je na konto Caritas Polska, pomagające potrzebującym.
 10. Rada Rodziców, Dyrekcja Zespołu Szkół nr 9 zaprasza na II Festyn Rodzinno-Szkolny w sobotę 23 maja od godz. 13.00
 11. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela.