WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  21.05.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 przed kościołem przy kaplicy Matki Bożej. W niedzielę tylko po wieczornej Mszy św.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się I rocznica I Komunii św. dzieci.
  3. W wtorek przypada 23 maja. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie czcicieli św. Ojca Pio.
  4. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Szymon Stawicki tutejszy parafianin, ma otrzymać święcenia diakonatu. Uroczystość odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godz. 10.00 w toruńskiej Katedrze.
  5. Przygotowujemy XXIII Wrzosowy Festyn św. Antoniego. Impreza każdego roku gromadzi setki mieszkańców osiedla. Ma na celu integrację wszystkich środowisk zamieszkujących toruńską dzielnicę Wrzosy. Przygotowujemy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Od ilości zgromadzonych środków zależy to, co uda nam się w tym roku zaproponować uczestnikom. Będziemy wdzięczni, jeśli znajdą się dobrodzieje festynu, sponsorzy i wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób będą chcieli pomóc. W tym roku zaproszoną gwiazdą festynu będzie zespół Bayer Full.
  6. Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej  zaprasza na prelekcję diak. prof. Waldemara Rozynkowskiego poświęconą Rodzinie Ulmów zamordowanej przez Niemców za pomoc Żydom. Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 maja o godz. 18.45 w kaplicy przy kościele Miłosierdzia Bożego na Koniuchach.
  7. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny w Toruniu pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” w przyszłą niedzielę 28 maja. Rozpoczęcie  Mszą św. w Katedrze toruńskiej o godz. 12.30.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, który można nabyć w zakrystii.