WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 05.06.2011

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. We wtorek 7 czerwca o godz. 19.00 na Jordankach odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II.
  3. Zbliża się uroczystość odpustowa naszej parafii. Pierwszym akcentem będzie XIV Wrzosowy Festyn Św. Antoniego. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę o godz. 13.00 trójmeczem siatkówki o puchar Prezydenta Miasta Torunia. Następnie wiele atrakcji czekających na gości. O godz. 17.00 wystąpią gwiazdy Festynu. Zakończenie wspólnym śpiewem przy ognisku od godz. 19.00. Zapraszamy do włączenia się wszystkich gitarzystów naszej parafii i do jak najliczniejszego udziału w festynie wszystkich parafian.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie w  Wigilię Uroczystości w sobotę o godz. 19.30 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólne czuwanie. W programie: nieszpory, konferencja, świadectwo, adoracja i Eucharystia.
  5. Również  przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w Dworze Artusa odbędzie się spotkanie z Postulatorem Procesu Beatyfikacyjnego Jana Pawła II ks. prał. Sławomirem Oderem. Będzie okazja do nabycia książki jego autorstwa: „Dlatego święty”.
  6. W niedzielę za tydzień tradycyjnie kolekta gospodarcza na inwestycje parafialne. Kończymy wykładanie terenu wokół kościoła kostką granitową oraz instalację witraży w oknach bocznych. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary na kolektę oraz dary imienne w kopertach i wpłacane na parafialne konto.
  7. Spotkanie informacyjne dla Rodziców dzieci wyjeżdżających do Stegny (ministrantów i scholi) odbędzie się w piątek 10 czerwca po wieczornej Mszy  świętej w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza kolejny numer tygodnika katolickiego Niedziela, a w nim o losach rosyjskich i polskich jeńców wojennych, prawda o relacjach polsko – żydowskich, o zjednoczonej Europie według Jana Pawła II, o chorej służbie zdrowia, o tzw. Mszy św. „trydenckiej” oraz podsumowanie 30 lat posługi Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Polecamy również kalendarz ścienny z pomnikami Jana Pawła II. Wśród nich jest również nasz pomnik Błogosławieni Miłosierni. Cena kalendarza 3 zł.