WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  01.11.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 13.30 w kościele. Msza św. w kaplicy na Barbarce z modlitwami za zmarłych w tym dniu tradycyjnie o godz. 13.00. O godz. 15.00 odprawimy Mszę św. na naszym parafialnym cmentarzu. Poprzedzimy ją odmówieniem różańca za zmarłych o godz. 14.30.
 2. Jutro w poniedziałek – 2 listopada dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Do przyszłej Niedzieli włącznie o godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym.
 3. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź św. w naszym kościele podczas wszystkich Mszy św. oraz w dni powszednie dodatkowo od 17.30 do 18.00.
 4. W związku z zaplanowanym remontem schodów oraz terenu wokół kaplicy na Barbarce od przyszłej niedzieli do wiosny zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. Intencje mszalne przyjęte w tym czasie zostaną odprawione w naszym kościele o godz. 13.30.
 5. Kolejne spotkanie Róż Różańcowych rodziców modlących się za swoje dzieci w środę o godz. 17.00. Rozpoczęcie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
 7. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18.45.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 17.00, w piątek od 16.00 do 18.00.
 9. Wszystkich przynależących do Apostolatu Modlitwy za kapłanów – Margeretka, zapraszamy na wspólną modlitwę w I czwartek na godz. 17.30. Tego dnia w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00
 10. W I Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Przypominamy, że warunkiem odprawiania 9 pierwszych piątków miesiąca jest Komunia św. w tym dniu, spowiedź można odbyć wcześniej.
 11. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
 12. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej świątyni i jej otoczeniu.
 13. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami prosimy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 14.30.
 14. Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w całej Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii i innych krajach.
 15. Parafia katedralna Świętych Janów zaprasza rodziny z dziećmi oraz wszystkich chętnych do udziału w I Toruńskim Marszu Wszystkich Świętych, który rozpocznie się Mszą św. w Toruńskiej Katedrze w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie internetowej.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli oraz Nauczyciela Ewangelii