WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH  01.11.2020

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiaj 1 listopada przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. W związku z zamknięciem cmentarzy nie będzie Mszy św. na cmentarzu parafialnym i na Barbarce. 
 2. Jutro – 2 listopada dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. jak w dni powszednie. Przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych o  godz. 18.00 odprawiać będziemy Msze św. wspólne za zmarłych, których polecamy na kartkach wypominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmówimy Różaniec wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie całe rodziny i zachęcamy do przyjęcia Komunii św. za zmarłych. Pamiętajmy, że to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować naszym bliskim. Kartki wypominkowe można składać w biurze parafialnym. 
 3. Od popołudnia uroczystości Wszystkich Świętych przez cały listopad za nawiedzenie cmentarza, także grobu ks. prał. B. Górskiego otrzymać można odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiedź św. w naszym kościele w dni powszednie od 6.45 do 7.00, od 8.00 do 8.30 oraz od 17.30 do 18.00. 
 4. Nasz parafialny cmentarz zostanie otwarty od wtorku rana. Zachęcamy do nawiedzania grobów bliskich.
 5. Jak w ostatnich latach od dzisiaj do Niedzieli Palmowej zawieszamy odprawianie Mszy św. o godz. 13.00 na Barbarce. 
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 7. W pierwszy czwartek tzw. Godzina Święta od godz. 17.00. Przez pierwsze pół godziny modlimy się w milczeniu, następnie o godz. 17.30 gromadzą się Margeretki. 
 8. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 17.00 do 18.00. Tego dnia tradycyjnie można złożyć swój dar na misje.
 9. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia odwiedzimy chorych w domach prywatnych.
 10. Dzisiaj rozpoczyna się ogólnopolska akcja modlitewna Różaniec do Granic Nieba. Więcej informacji na stronie internetowej. Chcemy modlić się do Pana Boga, proszą o wybaczenie całego zła, które miało miejsce w naszym kraju, szczególnie, wobec wszystkich dzieci nienarodzonych.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Niedzieli.