X  NIEDZIELA  ZWYKŁA  06.06.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła od poniedziałku do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. Dzisiaj procesji nie będzie.
 2. W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków, ziół i pierwocin rolnych.
 3. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w godne uczczenie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy rodzinom za przygotowanie ołtarzy, panom za ich montaż i rozwiezienie, fundatorom kwiatów do ołtarzy, niosącym chorągwie i feretrony, służbie liturgicznej dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom. Wszystkim za udział w procesji i piękne wyznanie wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii.
 4. W przyszłą niedzielę 13 czerwca przypada w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Jest to święto całej parafii i 9 rocznica poświęcenia naszego kościoła i ołtarza.  W tym roku sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczyć ks. Dariusz Żurański. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości jak najliczniejszą grupę naszych parafian. Jest to również kolejny dzień fatimski. Nie będzie wieczornej procesji fatimskiej, a różaniec odmówimy przed sumą odpustową o godz. 17.30.
 5. Również w przyszłą niedzielę święcenia diakonatu przyjmie nasz parafianin akolita Mateusz Starczewski. Uroczystość będzie miała miejsce w toruńskiej katedrze o godz. 15.00.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza. Najbliższa planowana inwestycja to ogrodzenie nowej części cmentarza i przygotowanie jej do pochówków. Koszt ogrodzenia 97 tys. zł. 
 7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
 8. Zapraszamy czcicieli Różańca św. na pielgrzymkę do Chełmna w sobotę 3 lipca. Wyjazd o godz. 8.30. Koszt 40 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 9. Nasza schola w tym roku organizuje wyjazd rekolekcyjno-wakacyjny do Gozdawy k/Mogilna w terminie 17-24 lipca br.  wszystkie informacje pod telefonami: 533480980 i 502636330. Również schola zaprasza gitarzystę, który wsparłby próby i śpiew podczas niedzielnych liturgii. Zgłoszenia bezpośrednio u p. Zyty dyrygentki lub w zakrystii.
 10. Grupa Biała zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się  tak jak przed rokiem w formie sztafetowej. Nasza grupa wyruszy 5 sierpnia 2021 z Konecka do Topólki. Więcej informacji  pod numerem telefonu: 609-845-449 oraz na plakacie. Zapisy u przewodnika pod wskazanym numerem i w biurze naszej parafii.
 11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Toruńskiej zaprasza na XI Pieszą Pielgrzymkę śladami męczeństwa bł. księdza Jerzego Popiełuszki, która wyruszy 25 czerwca o godz. 11.00 z Górska (miejsce porwania, przy krzyżu) i dotrze do Włocławka 27 czerwca o godz. 15.00. Trasa liczy 85 km z dwoma noclegami. Więcej in formacji pod numerem telefonu 726169194 oraz na stronie www.ksmtorun.pl i plakacie. 
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.