X  NIEDZIELA  ZWYKŁA  07.06.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę, która jest Świętem Dziękczynienia po Mszach św.  w całej Polsce przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Wszystkich, którzy włączają się w przygotowanie kolejnego festynu św. Antoniego zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00.
 3. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła od poniedziałku do czwartku włącznie. W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków, ziół i pierwocin rolnych.
 4. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
 5. Kolejne spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej, studentów w czwartek o godz. 19.30 w kawiarence. Spotkanie przy ciastku, herbacie i na rozmowach o wierze, życiu, powołaniu. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Nie obowiązuje post piatkowy.
 7. W sobotę 13 czerwca przypada w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Jest to święto całej parafii i III rocznica poświęcenia naszego kościoła i ołtarza.  Mszy św. przewodniczyć będzie ks. Wojciech Murawski. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości jak najliczniejszą grupę naszych parafian.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 odprawimy Mszę św. dziękczynną za uroczystość I komunii św. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych. Po Mszy św. poświęcenie dewocjonaliów, które dzieci otrzymały z okazji I komunii św.
 9. W przyszłą niedzielę świętować będziemy Szesnastolecie Świetlicy „Antoninek” to kolejny rok dobrych uczynków wolontariuszy, ciepłego serca wychowawców, modlitwy parafian i wsparcia materialnego dobrodziejów. Na Mszę św. dziękczynną w intencji Antoninka zapraszamy w przyszłą niedzielę 14 czerwca 2015 o godz. 9.00.
 10. Akcja Katolicka organizuje kolonie letnie w Bachotku dla dzieci z ubogich rodzin oraz dzieci z Ukrainy. Przed kościołem rozprowadzane są bilety – cegiełki na koncert charytatywny „Dzieciom Ukrainy”, który odbędzie się w niedzielę 14 czerwca o godz. 11.00 w auli Zespołu Szkół Muzycznych.
 11. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45 i w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.
 12. Pierwszy Biskup Toruński Andrzej Wojciech Suski w najbliższą sobotę 13 czerwca obchodzić będzie Jubileusz 50 – lecia Święceń Kapłańskich. Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona w toruńskiej katedrze w tym dniu o godz. 11.00.
 13. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej ogłasza rekrutację kandydatów do kapłaństwa. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.
 15. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Marek Barszczewski, l. 60, ul. Jelenia, śp. Benedykt Wiciński, l. 67, ul. Łosia, śp. Magdalena Wiertel – Maliszewska, l. 32, ul. Szosa Chełmińska i śp. Helena Holasz, l. 80, ul. Krucza. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek…