X NIEDZIELA ZWYKŁA  09.06.2024

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy w łączności z Mszą św. o godz. 8.30 i o godz. 17.45.
 2. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w godne uczczenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty ich rodzicom oraz noszącym chorągwie.
 3. Zapraszamy dzisiaj  na XXIV Wrzosowy Festyn św. Antoniego, na terenie wokół naszego kościoła. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Program jest umieszczony na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zaczynamy o godz. 14.00
 4. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie potrzeby utrzymania naszej parafii i za ofiary złożone na dzisiejszą kolektę gospodarczą, przeznaczymy je na bieżące naprawy i nowe inwestycje. Dziękujemy za ofiary także wpłacane na konto naszej parafii.
 5. W czwartek 13 czerwca obchodzimy wspomnienie św. Antoniego, tego dnia przypada doroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii. Świętować będziemy także 87. rocznicę powstania naszej parafii i 12. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczyć  o. Andrzej Laskosz, kustosz sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Tego dnia wprowadzimy do naszego kościoła relikwie św. Barbary. Prosimy o jak najliczniejszą obecność naszych parafian. Jest to także dzień fatimski, różaniec odmówimy o godz. 17.30.
 6. W środę 12 czerwca Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie formacyjne o godz. 16.30, wspólną modlitwę różańcową i Mszę św. w intencjach wspólnoty.
 7. Kolejna akcja mobilnego poboru krwi  przy naszym kościele w przyszłą niedzielę 16 czerwca od godz. 9.00 do 14.00. Akcja dedykowana jest dla 16 letniej Amelii chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną
 8. KSM zaprasza na XIV Pieszą Pielgrzymkę śladami męczeństwa błog. ks. Jerzego Popiełuszki z Górska do Włocławka w dniach 28 – 30 czerwca. Bliższe informacje na plakacie.
 9. Zapraszamy na wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca do Chełmna 3 lipca o godz. 9.00. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym. 
 10. W listopadzie odbędzie się  diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w dwóch wersjach. Jest to dziękczynienie za 25 lat wizyty św. Jana Pawła II w Toruniu i 25 rocznica beatyfikacji błog. ks.  Stefana Frelichowskiego. Informacje na diecezjalnej i parafialnej stronie internetowej.
 11. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Tygodnika Niedziela.