X  NIEDZIELA  ZWYKŁA  11.06.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj  na kolektę gospodarczą.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
 3. We wtorek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego, tego dnia przypada doroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii. Świętować będziemy także 86. rocznicę powstania naszej parafii i 11. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczyć  o. Wojciech Zagrodzki, proboszcz parafii św. Józefa w Toruniu. Prosimy o jak najliczniejszą obecność naszych parafian. Jest to także dzień fatimski, różaniec odmówimy o godz. 17.30.
 4. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w świętowanie XXII Wrzosowego Festynu św. Antoniego. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy natrudzili się w przygotowanie festynu przede wszystkim p. Hannie Szefler, Jackowi Łangowskiemu, Dominikowi Daniszewskiemu i Halinie Kowalskiej, którzy koordynowali wszystkimi  przygotowaniami do Festynu. Dziękujemy zespołom, instytucjom działającym na Wrzosach, sponsorom i ofiarodawcom.
 5. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła od poniedziałku do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. Dzisiaj procesji nie będzie.
 6. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w godne uczczenie uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy rodzinom za przygotowanie ołtarzy, panom za ich montaż i rozwiezienie, fundatorom kwiatów do ołtarzy, niosącym chorągwie i feretrony, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom. Wszystkim za udział w procesji i piękne wyznanie wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii.
 7. W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków, ziół i pierwocin rolnych. 
 8. Zapraszamy do naszego kościoła na ostatni przedwakacyjny Wieczór Modlitewny z naszym zespołem Uwielbieniowym, który odbędzie się 16 czerwca. O godz. 18.00 Eucharystia, po niej czuwanie do godz. 20.00.
 9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy znaną już nam z poprzednich wizyt siostrę Judytę, misjonarkę z Zambii. Po Mszach św. będzie okazja do wsparcia misji w tym kraju.
 10. W naszej parafii zakończyła się kolejna edycja spotkań Alpha dla młodzieży i dorosłych. W sumie uczestniczylo w nich ponad 50 osób, które pragną serdecznie podziękować całej wspólnocie parafialnej za modlitwę. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej, jesiennej edycji spotkań, które w ciekawy sposób przybliżają tajemnice naszej wiary.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę na Maltę, w programie oprócz zwiedzania także krótki wypoczynek. Termin pielgrzymki 19 – 26 października, koszt 4999 zł + 250 euro. Więcej szczegółów programu u ks. Mariusza (tel. 508 777 082). 
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, który jest do nabycia w zakrystii.