XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.06.2021

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj 13 czerwca przypada w naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego. Jest to święto całej parafii i 9 rocznica poświęcenia naszego kościoła i ołtarza.  W tym roku sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczyć ks. Dariusz Żurański. Jest to również kolejny dzień fatimski. Nie będzie wieczornej procesji fatimskiej, a różaniec odmówimy przed sumą odpustową o godz. 17.30.
 2. Również dzisiaj święcenia diakonatu przyjmie nasz parafianin akolita Mateusz Starczewski. Uroczystość będzie miała miejsce w toruńskiej katedrze o godz. 15.00.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. Najbliższa planowana inwestycja to ogrodzenie nowej części cmentarza i przygotowanie jej do pochówków. 
 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
 5. W środę o godz. 18.00 Mszę św. z okazji 14. rocznicy święceń kapłańskich odprawi ks. Mariusz Wojnowski wraz z kolegami z kursu święceń.
 6. Zapraszamy ministrantów i lektorów na zakończenie roku formacyjnego, które odbędzie się w czwartek 24 czerwca. O godz. 18.00 zapraszamy wszystkich na Eucharystię, a po niej na spotkanie przy wspólnym stole.
 7. W piątek 18 czerwca o godz. 18.00 Mszę św. dziękczynną z okazji 7. rocznicy kapłaństwa odprawi ks. Bartłomiej Surdykowski wraz z kolegami kursowymi.
 8. W sobotę 19 czerwca o godzinie 12.00 w naszym kościele odbędzie się uroczysta promocja kandydatów, którzy uczestniczyli w kursie do posługi lektora. Posługi tej udzieli Jego Magnificencja ks. Stanisław Adamiak – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. 
 9. Również w sobotę 19 czerwca o godz. 18.00 modlić się będziemy za przyczyną św. Józefa opiekuna rodzin. Zapraszamy na wspólną modlitwę szczególnie mężczyzn.
 10. Kolejna akcja mobilnego poboru krwi w naszej parafii w przyszłą niedzielę dnia 20 czerwca od godziny 9.00 do 14.00. Zgłaszający się do oddania krwi powinien posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL lub legitymację Honorowego Dawcy Krwi.
 11. Zapraszamy czcicieli Różańca św. na pielgrzymkę do Chełmna w sobotę 3 lipca. Wyjazd o godz. 8.30. Koszt 40 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
 12. Grupa Biała zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się  tak jak przed rokiem w formie sztafetowej. Nasza grupa wyruszy 5 sierpnia 2021 z Konecka do Topólki. Więcej informacji  pod numerem telefonu: 609-845-449 oraz na plakacie. Zapisy u przewodnika pod wskazanym numerem i w biurze naszej parafii. Zapewniamy bezpłatny dowóz na trasę i powrót do Torunia.
 13. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.