XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  14.06.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę gospodarczą. O wykonanych w tym roku inwestycjach oraz wydatkach z tym związanych piszemy w najnowszym numerze Nauczyciela Ewangelii. Na same inwestycje – nie licząc kosztów bieżących funkcjonowania parafii – wydaliśmy w tym roku już ponad 170 tys. zł. Nie byłyby one możliwe bez ofiar składanych w każdą niedzielę i święta na kolektę oraz imiennych darów składanych w kopertach i na parafialne konto. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc.
 2. Dzisiaj o godz. 14.30 odprawimy Mszę św. dziękczynną za uroczystość I Komunii św. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych. Po Mszy św. poświęcenie dewocjonaliów, które dzieci otrzymały w upominkach z okazji I Komunii św.
 3. Nasz rezydent ks. Mariusz Wojnowski w dniu jutrzejszym przeżywa kolejną rocznicę świeceń kapłańskich. Wraz ze swoimi kolegami, którzy wspólnie z nim przyjęli Sakrament Kapłaństwa odprawi Mszę św. w naszym kościele jutro w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów.
 4. Okazja do skorzystania z bezpłatnej pomocy prawników i aplikantów w najbliższy wtorek od godz. 18.30 w domu parafialnym.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
 6. Kolejne spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej, studentów w czwartek o godz. 19.30 w kawiarence.
 7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Modlitwą i śpiewem uwielbiać będziemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 8. Zapraszamy na Wrzosowy Festyn św. Antoniego, który odbędzie się już po raz 18. Rozpoczęcie w sobotę 20 czerwca o godz. 14.00 w parku przy Domu Pomocy Społecznej. Przygotowano wiele interesujących wydarzeń i atrakcji. Program można znaleźć na plakatach oraz w Nauczycielu Ewangelii.
 9. W przyszłą Niedzielę na godz. 19:15 zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną, studentów na Mszę św. dziękczynną za kończący się rok szkolny.
 10. Również w przyszłą niedzielę nasi ministranci i dziewczynki ze scholki po Mszach św. będą prosić naszych parafian o pomoc materialną na ich kolonie i letni wypoczynek w Giżycku.
 11. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45 i w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.
 12. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej ogłasza rekrutację kandydatów do kapłaństwa. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.
 13. Biskup Toruński Andrzej Suski w sobotę 20 czerwca w toruńskiej Katedrze udzieli Sakramentu Kapłaństwa. Wśród nowowyświęconych będzie dk Paweł Wróblewski, który przez ostatnie miesiące
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela. Dostępny jest także czerwcowy numer naszego parafialnego biuletynu Nauczyciel Ewangelii..