XII  NIEDZIELA ZWYKŁA  22.06.2014

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wręczone tytuły Honorowego Przyjaciela Antoninka. Po Mszach św. wolontariusze Akcji Katolickiej zbierać będą ofiary na kolonie letnie organizowane przez Antoninek dla najuboższych dzieci naszej parafii.
 2. Jutro w poniedziałek przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy na spotkanie wszystkich czcicieli św. Ojca Pio o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na Mszę  św. poprymicyjną ks. Dawida Huziora, który przez cały miniony rok pełnił w naszej parafii posługę duszpasterską. Msza św. zostanie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18.00.
 4. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość NMP Nieustającej Pomocy Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej. O godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie procesja z Obrazem do Sanktuarium na Bielanach, gdzie ks. bp Andrzej Suski o godz. 18.00 przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. Będzie to diecezjalne dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II.
 5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej ogłasza rekrutację kandydatów do kapłaństwa. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.
 6. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.
 7. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła od poniedziałku do piątku włącznie po Mszy św. o godz. 18.00. /Dzisiaj nie ma procesji/.
 8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
 9.  Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.45 i w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii i Gruzji od 1 do 12 października br. Pragniemy dotrzeć do zabytkowych miejsc kultu chrześcijańskiego sięgających kilkaset lat. Niezwykle interesujący program dostępny jest na stronie internetowej parafii i wkrótce w Nauczycielu Ewangelii.
 11. Parafia Ojców paulinów na Rubinkowie III zaprasza na I Wieczór Uwielbienia Pamięci Izy Malinowskiej w najbliższy piątek o godz. 18.00.
 12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Niedzieli i czerwcowe wydanie Śladów na Wrzosach.
 13. Odszedł do Pana śp. Tadeusz Juchniewicz, ojciec ks. Krzysztofa Juchniewicza. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00 w kościele MB Królowej Polski na Rubinkowie.