XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2013

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Dziękujemy wszystkim za ogromne zainteresowanie spotkaniem z Wojciechem Cejrowskim, którego wczoraj gościliśmy w naszej parafii. Niestety ze względów organizacyjnych mogła w nim uczestniczyć tylko część zainteresowanych – przepraszamy. Zabrakło nam kilkuset miejsc. Mamy nadzieję, że takie spotkanie uda nam się powtórzyć.

  2. Dzisiaj po Mszach św.  o wsparcie letniego wypoczynku prosić będą dzieci z naszej parafialnej scholi oraz ministranci. Pragniemy w ten sposób podziękować naszym dzieciom za ich całoroczną bezinteresowną posługę.

  3. Również dzisiaj przypada 23 dzień miesiąca. Zapraszamy na spotkanie wszystkich czcicieli św. Ojca Pio o godz. 17.00.

  4. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość NMP Nieustającej Pomocy Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej. O godz. 16.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, następnie procesja z Obrazem do Sanktuarium na Bielanach, gdzie ks. bp Andrzej Suski o godz. 18.00 przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św.

  5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Sanktuariów Warmii i Mazur, proszone są o kontakt z biurem parafialnym do 30 czerwca.

  6. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Toruńskiej ogłasza rekrutację kandydatów do kapłaństwa. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem i w tygodniku Niedziela.

  7. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.

  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer Tygodnika Niedziela. Dostępny jest także najnowszy numer Śladów na Wrzosach i Nauczyciela Ewangelii.