XII NIEDZIELA ZWYKŁA  23.06.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne wokół kościoła od poniedziałku do czwartku włącznie po wieczornej Mszy św. Dzisiaj procesji nie będzie.
  2. W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjne poświęcenie wianków, ziół i pierwocin rolnych.
  3. Osoby i rodziny, które chciałyby gościć w swoim domu dzieci z Ukrainy, które będą wypoczywać razem z Antoninkiem mogą dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zgłaszać swoją gotowość u p. Elżbiety Cichon.
  4. Uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Głównej Patronki Diecezji Toruńskiej przypada w najbliższy czwartek 27 czerwca. Zapraszamy do udziału w tradycyjnej procesji ulicami miasta. Rozpoczęcie nowenną o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach.  O godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach Mszy św. będzie przewodniczyć ks. bp Wiesław Śmigiel.
  5. W tym tygodniu w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela patrona toruńskiej katedry i naszego miasta, w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  6. Podczas naszego festynu parafialnego w tzw. Fotobudce była okazja wykonania sobie pamiątkowych zdjęć. Niestety zepsuła się drukarka i nie wszyscy mogli zdjęcia otrzymać w dniu ich wykonania. Osoby, które nie otrzymały zdjęć mogą je odebrać w zakrystii w dniu dzisiejszym, a w tygodniu w biurze parafialnym.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela.