XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  23.06.2024

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 8.30 i 17.45, w niedzielę o 17.45.
  2. Dzisiaj w naszym kościele, podczas Mszy św. o godz. 13.30 ks. bp Józef Szamocki udzieli promocji lektoratu kandydatom z całej naszej diecezji.
  3. Serdeczne podziękowania dla panów Zygmunta  Flisiaka i Andrzeja Suskiego za bezinteresowne prace wykonane dla naszej wspólnoty parafialnej, m. in. konserwację krzyża misyjnego, naprawę ławek na zewnątrz kościoła, półkę na znicze na cmentarzu parafialnym, naprawę drzwi wejściowych do kościoła i kratek  wentylacyjnych i grzewczych i naprawę nierówności nawierzchni wokół naszego kościoła.
  4. Ojcowie Redemptoryści zapraszają do udziału w uroczystości ku czci Patronki Diecezji Toruńskiej Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystość odbędzie się w czwartek 27 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 17.00 nowenną  na dziedzińcu Wyższego Seminarium Duchownego, następnie procesja z ikoną Matki Bożej i o godz. 18.00 Msza św. w kościele św. Józefa na Bielanach.
  5. W sobotę przeżywamy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie do koszyków będzie można złożyć ofiarę na tzw. „Świętopietrze” czyli dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez Stolicę Apostolską.
  6. Zapraszamy na wyjazd na pielgrzymkę Żywego Różańca do Chełmna 3 lipca o godz. 9.00. Koszt przejazdu 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  7. Organizujemy pielgrzymkę do Brazylii w dniach 28 stycznia – 9 lutego. Zaplanowano zwiedzanie: Rio de Janeiro, sanktuarium maryjnego w Aparecidzie, San Paulo i wodospady Foz de Iguazu. Więcej informacji na stronie internetowej parafii i wkrótce w gablocie parafialnej.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, który jest do nabycia w zakrystii. Dostępny jest także czerwcowy numer Śladów na Wrzosach, z aktualnymi wiadomościami z życia naszej parafii.