XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  25.06.2023

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w dni powszednie do piątku włącznie o godz. 8.30 i 17.45, dzisiaj o 17.45.
  2. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Księża wikariusze w okresie wakacji odwiedzają chorych zgodnie z przekazaną im bezpośrednio wiadomością.
  3. Wspólnota młodzieżowa z naszej parafii dzisiaj po mszach świętych będzie prowadzić zbiórkę na wyjazd rekolekcyjny ,,Oazowy”. Koszt jednego uczestnika 1000 zł. 
  4. W czwartek przeżywamy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycyjnie do koszyków będzie można złożyć ofiarę na tzw. „Świętopietrze” czyli dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez Stolicę Apostolską.
  5. Organizujemy pielgrzymkę do Chełmna do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w poniedziałek 3 lipca. Wyjazd o godz. 9.15. Koszt przejazdu 40 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  6. Ojcowie Redemptoryści zapraszają do udziału w uroczystości ku czci Patronki Diecezji Toruńskiej Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystość odbędzie się we wtorek 27 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 17.00 nowenną  na dziedzińcu Wyższego Seminarium Duchownego, następnie procesja z ikoną Matki Bożej i o godz. 18.00 Msza św. w kościele św. Józefa na Bielanach.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę na Maltę, w programie oprócz zwiedzania także krótki wypoczynek. Termin pielgrzymki 19 – 26 października. Więcej szczegółów u ks. Mariusza (tel. 508 777 082). 
  8. Parafia św. Michała Archanioła na toruńskich Rybakach organizuje 8-dniową samolotowa Pielgrzymkę do Włoch „Śladami św. Michała Archanioła” Odbędzie się ona w dniach 16-23.09.2023. Organizuje ją z Biurem Pielgrzymkowym Misja Travel. Program można pobrać na stronie internetowej parafii / https://torun-michalici.pl/. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii parafii. Zgłoszenia do końca lipca 2023.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela, który jest do nabycia w zakrystii.