XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.06.2015

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj o godz. 13.30 odprawi w naszym kościele Mszę św. poprymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa ks. Paweł Wróblewski, który przez ostatnie miesiące odbywał w naszej parafii praktykę diakońską.
 2. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą środę miesiąca. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca w tym dniu o godz. 17.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 3. W Pierwszy Czwartek o godz. 17.30 na wspólną modlitwę zaprasza wspólnota Margeretek modląca się za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
 4. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30.
 5. W I sobotę o godz. 8.00 odmówimy różaniec, następnie Masza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Mszę św. na Barbarce odprawi ks. bp Józef Szamocki. Będzie to ostatni akcent wizytacji duszpasterskiej w naszej parafii.
 7. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa odprawiamy do wtorku codziennie o godz. 17.45 i w dni powszednie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. pragniemy naszą ofiarą wesprzeć klasztor kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie. Więcej informacji na ten temat w przyszłą niedzielę.
 9. Organizujemy kolonie letnie dla dzieci. Wśród wypoczywających będzie również grupa dzieci z Ukrainy. Chętni, którzy gotowi są przyjąć te dzieci do swoich domów na kilka dni podczas ich pobytu w Toruniu prosimy o zgłaszanie się dzisiaj po Mszach św. przy biurze parafialnym do p. Elżbiety Cichon, która poinformuje o szczegółach.
 10. Wśród inwestycji poddanych pod głosowanie mieszkańców jest dokończenie ulicy Owsianej i wybudowanie parkingu przy naszym cmentarzu. Wszystkim, którym zależy, aby teren wokół naszego cmentarza był zadbany prosimy o złożenie swojego głosu do jutra włącznie. Można to uczynić w wersji elektronicznej wchodząc na stronę www.torun.pl/bp lub wypełniając specjalny formularz, który jest wyłożony na stoliku z prasą. Prosimy o wypełnienie i pozostawienie go w zakrystii lub biurze parafialnym.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.