XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  30.06.2019

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zakończyła się oktawa uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili to wielkie święto Eucharystii: przygotowującym ołtarze, służbie liturgicznej, noszącym chorągwie, feretrony oraz baldachim, dzieciom sypiącym kwiatki i osobom, które się nimi opiekowały, ofiarodawcom kwiatów do sypania w czasie procesji i wszystkim za czynny udział.
  2. Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel z dniem 26 sierpnia odwołał z funkcji wikariusza naszej parafii ks. Łukasza Waśko i mianował wikariuszem w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Toruniu. Księdza Łukasza będziemy mieli okazję pożegnać na Mszy św. w ostatnią niedzielę sierpnia. Jego miejsce zajmie ks. Bartłomiej Surdykowski dotychczas posługujący w Wąbrzeźnie.
  3. W tym tygodniu przeżywamy pierwsze dni tygodnia, to czas naszych parafialnych spotkań.
  4. W I środę o godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca i o godz. 18.00 Msza św. w intencji rodziców modlących się za swoje dzieci.
  5. W I czwartek o godz. 17.30 modlitewne spotkanie Margeretek modlących się za kapłanów i o nowe święte powołania do służby Bożej. 
  6. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. 
  7. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 odmówimy Różaniec, następnie Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. 
  8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii o. Marka Ochlaka, misjonarza z Madagaskaru. Ojciec Marek przed 3. laty głosił nam rekolekcje wielkopostne. Opowie nam o postępach prac na swojej misji. Po Mszach św. będzie można przed kościołem złożyć swój dar na misje.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer tygodnika katolickiego Niedziela i czerwcowy numer Nauczyciela Ewangelii.