XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  03.07.2016

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Rozpoczął się czas letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim bezpiecznych i błogosławionych wakacji. Pamiętajmy o przestrzeganiu trzeciego przykazania Bożego „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” i uczestnictwie w niedzielnej Mszy św.
  2. We wtorek przypada 55 rocznica śmierci pierwszego po wojnie proboszcza naszej parafii ks. Wacława Grabowskiego i 4 r. śm. Ks. Piotra Kleina, wikariusza naszej parafii. Msza św. w ich intencji w tym dniu o godz. 8.30.
  3. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca w najbliższą środę w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.
  4. W I czwartek miesiąca o godz. 17.30 modlitewne spotkanie margerytek modlących się za kapłanów, a po wieczornej Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta gospodarcza na dalsze prace w naszej parafii. W minionym tygodniu została zamontowana na naszym cmentarzu ozdobna brama wykuta w metalu według projektu Andrzeja Ryczka.
  6. Rozpoczął  się czas letnich upałów. Zgodnie z sugestiami wielu parafian pragniemy jak co roku przypomnieć o właściwym stroju, w jakim przychodzimy do świątyni. Pamiętajmy o szczególnym charakterze tego miejsca, jakim jest kościół, dokąd przychodzimy na modlitwę i skupienie. Międzynarodowe standardy mówią, że do świątyń wszystkich wyznań przychodzimy z osłoniętymi ramionami i kolanami. Wypada także, aby telefony komórkowe były wyłączone lub przynajmniej wyciszone.
  7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę Sanktuarium Maryjnego w Oborach  w sobotę 16 lipca, koszt 20 zł. Osoby zapisane, które nie dokonały wpłaty prosimy o potwierdzenie wyjazdu w tym tygodniu.
  8. W dniach 4-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Zapisy do Grupy Białej, której przewodnikiem jest ks. Adam Czerwiński w parafii Chrystusa Króla.
  9. Zachęcamy do kupowania i czytania kolejnego numeru Tygodnika Niedziela oraz Śladów na Wrzosach.